prop-hu:nőiPárosCímvédő
Kristina Mladenovic Caroline Garcia
prop-hu:vegyesPárosCímvédő
Lijendar Pedzs Martina Hingis
A 2017-es Roland Garros az év második tenisz Grand Slam-tornája volt, amelyet 116. alkalommal 2017. május 28. és június 11. között rendeztek meg Párizsban. A tornán bajnokot avattak férfi és női egyesben és párosban, vegyes párosban, valamint junior fiú és lány kategóriákban egyesben és párosban is. A versenyprogram része a kerekesszékesek versenye, valamint a szenior versenyzők bemutató jellegű küzdelme. A Roland Garros az egyetlen salakpályás Grand Slam-torna. Díjalapja 2017-ben 36 000 000 euró. A cím védője férfi egyesben a szerb Novak Đoković, a női egyesben a spanyol Garbiñe Muguruza volt. A győzelmet a férfiaknál a spanyol Rafael Nadal szerezte meg, ezzel tizedik Roland Garros-győzelmét aratva. A nőknél nagy meglepetésre a világranglista 47. helyén álló, nem kiemelt lett Jeļena Ostapenko első WTA-tornagyőzelmét aratva szerezte meg a bajnoki címet. A tornán a női egyesben a főtáblán indulásra jogosult Babos Tímea mellett három magyar versenyző indulhatott a selejtezőben. A férfiaknál Fucsovics Márton, a nőknél Gálfi Dalma és Stollár Fanny. A junioroknál Piros Zsombor egyéniben 4. kiemeltként a 3. körben esett ki, párosban 1. kiemeltként indult és tornagyőzelmet szerzett.
wikipedia-hu:2017-es_Roland_Garros?oldid=19042695&ns=0