This HTML5 document contains 193 embedded RDF statements represented using HTML+Microdata notation.

The embedded RDF content will be recognized by any processor of HTML5 Microdata.

n10:Tenisztornák n10:2017_a_teniszben
1500443
22467722
n5:rules2017.pdf n16:
n6:Jegyzetek n6:Portál n6:Flagicon n6:Flagathlete n6:Zászló n6:Szám n6:Szingapúr n6:WTA_Finals n6:4TeamRR-TennisWide n6:4TeamBracket-Tennis3-v2 n6:8TeamBracket-Tennis3-v2 n6:2017-es_WTA-szezon n6:Tenisztorna_évenként_infobox
prop-hu:dátum
dbpedia-hu:Október_29. dbpedia-hu:Október_22.
prop-hu:rd1Team
Andreja Klepač Květa Peschke Johanna Larsson Gabriela Dabrowski ''' ''' Jekatyerina Makarova Caroline Garcia Karolína Plíšková ''' Babos Tímea ''' Csan Jung-zsan Casey Dellacqua Anna-Lena Grönefeld Jelena Vesznyina María José Martínez Sánchez Martina Hingis Hszü Ji-fan Caroline Wozniacki Ashleigh Barty ''' Kiki Bertens Andrea Hlaváčková Venus Williams
prop-hu:rd2Score
'''6 4 3 65 '''77
prop-hu:rd2Seed
8 6 5 2 3 1
prop-hu:rd2Team
''' Johanna Larsson ''' Babos Tímea Martina Hingis Jelena Vesznyina Caroline Wozniacki Csan Jung-zsan ''' Kiki Bertens Andrea Hlaváčková Jekatyerina Makarova Venus Williams
prop-hu:team
Elina Szvitolina Caroline Garcia ''' Karolína Plíšková Jeļena Ostapenko Caroline Wozniacki Venus Williams Simona Halep Garbiñe Muguruza
Ostapenko Garcia
A WTA Finals 2017 a WTA által évente megrendezett tenisztorna, amelyen az aktuális WTA-világranglista legjobb helyezettjei vehetnek részt. A torna a versenyévad záró eseménye, amelyet 1972 óta rendeznek meg. Egyéniben ez a 47. verseny, a párosok idén 42. alkalommal mérkőznek. A torna jelenlegi elnevezése BNP Paribas WTA Finals Singapore Presented by SCglobal, rövidítve WTA Finals, korábban a WTA Tour Championships nevet viselte. A tornára az egyéni világranglista első nyolc helyezettje, valamint a páros világranglista első nyolc párja szerezhet kvalifikációt, sérülés vagy egyéb okból távolmaradás esetén a ranglista következő helyezettje szerez jogot a részvételre. A győztes a jelentős pénzdíjazás mellett egyéniben a Billie Jean King-trófeát, párosban a Martina Navratilova-trófeát kapja. A 2017-es tornára öt volt, valamint a regnáló világelső kvalifikálta magát, és a versenyen elért eredménytől függően a nyolc résztvevő közül hatan is esélyesek voltak a világranglistán az év végi világelsőség megszerzésére. A csoportmérkőzések befejezését követően erre már csak Karolína Plíškovának volt esélye, azonban az elődöntőben elszenvedett veresége után már eldőlt, hogy Simona Halep megőrizte elsőségét a világranglista élén, és ezzel ő zárta a 2017-es évet az első helyen. A címvédő egyéniben a szlovák Dominika Cibulková, miután az előző évi döntőben 6–3, 6–4 arányban legyőzte a német Angelique Kerbert, ő azonban ebben az évben nem kvalifikálta magát. A párosok versenyén a címvédő az orosz Jekatyerina Makarova–Jelena Vesznyina páros volt, akik a 2016-os döntőben 7–6(5), 6–3 arányban győztek az amerikai Bethanie Mattek-Sands és a cseh Lucie Šafářová kettőse ellen. Ezúttal az elődöntőben vereséget szenvedtek a holland Kiki Bertens és a svéd johanna Larsson párosától. A magyar Babos Tímea harmadik alkalommal kvalifikálta magát párosban a tornára, ezúttal a cseh Andrea Hlaváčková párjaként. Miután az első körben legyőzték az Andreja Klepač–María José Martínez Sánchez párost, az elődöntőben a világelső Martina Hingis–Csan Jung-zsan párossal kerültek szembe, akiket két játszmában szintén legyőztek, ezzel a döntőbe kerültek. A döntőben 4–6, 6–4, [10–5] arányban legyőzték a Kiki Bertens–Johanna Larsson holland-svéd kettőst, ezzel elnyerték a világbajnoki címet. Magyar teniszező először érte el ezt a sikert. Egyéniben a tornagyőzelmet, ezzel a világbajnoki címet a dán Caroline Wozniacki szerezte meg, miután a döntőben 6–4, 6–4 arányban nyert Venus Williams ellen.
wikipedia-hu:2017-es_WTA_Finals?oldid=22467722&ns=0