prop-hu:nőiPárosCímvédő
Venus Williams Serena Williams
prop-hu:vegyesPárosCímvédő
Henri Kontinen Heather Watson
A 2017-es wimbledoni teniszbajnokság az év harmadik Grand Slam-tornája volt, amelyet 131. alkalommal rendeztek meg 2017. július 3−16. között Londonban. A mérkőzésekre az füves pályáin került sor a klub és a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) közös rendezésében. A versenyen elért eredmények alapján szerzett pontok beszámítottak a WTA és az ATP pontversenyébe. A férfiaknál a címvédő az angol Andy Murray volt, aki ebben az évben a negyeddöntőben kiesett. A nőknél az előző évi győztes az amerikai Serena Williams volt, aki azonban ebben az évben nem vett részt a tornán. A férfiaknál a wimbledoni trófeát nyolcadik alkalommal a svájci Roger Federer szerezte meg, miután a döntőben 6–3, 6–1, 6–4 arányban győzött a horvát Marin Čilić ellen. Federernek ez volt a 19. Grand Slam-tornagyőzelme. A női tornát második Grand Slam-tornagyőzelmét szerezve a spanyol Garbiñe Muguruza nyerte, aki a döntőben 7–5, 6–0 arányban legyőzte az amerikai Venus Williamst. A magyarok közül a nőknél Babos Tímea a főtáblán az első körben szenvedett vereséget az 5. kiemelt dán Caroline Wozniackitól. Gálfi Dalma és Stollár Fanny a selejtezőben indulhatott, de mindketten kiestek az első körben. A férfiaknál Fucsovics Márton az Ilkley Challenger verseny megnyerésével szabadkártyát kapott a főtáblára, és az 1. körben szenvedett vereséget a 16. kiemelt Gilles Müllertől. A másik magyar résztvevő, Balázs Attila a selejtezőből próbálta kivívni a főtáblára kerülést, de a selejtező 1. fordulójában kiesett. Párosban Babos Tímea a cseh Andrea Hlaváčkovával párban a verseny 5. kiemeltje volt és a 3. körben búcsúztak a versenytől. A magyar származású, angol színekben versenyző Konta Johanna a 6. kiemeltként indult és az elődöntőig jutott, a svájci Bacsinszky Tímea a 19. kiemelt helyen indulhatott, és a 3. körben esett ki. A junior fiúknál Piros Zsombor egyéniben a torna 3. kiemeltjeként indult, de az első körben kiesett. Párosban a torna első kiemeltje volt, de kínai partnerével a második fordulóban vereséget szenvedtek és kiestek.
wikipedia-hu:2017-es_wimbledoni_teniszbajnokság?oldid=21462020&ns=0