prop-hu:nőiPárosCímvédő
Lucie Šafářová Bethanie Mattek-Sands
prop-hu:vegyesPárosCímvédő
Gabriela Dabrowski Róhan Bópanna
A 2018-as Roland Garros az év második tenisz Grand Slam-tornája, amelyet 117. alkalommal, 2018. május 27. és június 10. között rendeztek meg Párizsban. A tornán bajnokot avattak férfi és női egyesben és párosban, vegyes párosban, valamint junior fiú és lány kategóriákban egyesben és párosban is. A versenyprogram része a kerekesszékesek versenye, valamint a szenior versenyzők bemutató jellegű küzdelme. A Roland Garros az egyetlen salakpályás Grand Slam-torna. Díjalapja 2018-ban 39 197 000 euró (48 252 000 dollár). A cím védője férfi egyesben a spanyol Rafael Nadal, a női egyesben a lett Jeļena Ostapenko volt. Nadal megvédte címét, ezzel a világelsőségét is, míg Ostapenko ezúttal már az 1. körben búcsúzni kényszerült. A nőknél a trófeát Simona Halep szerezte meg, aki szintén megvédte ezzel a világelsőségét. A magyar versenyzők közül a tornán a főtáblán indulásra volt jogosult a női egyesben Babos Tímea, aki az 1. fordulóban esett ki, és a férfiaknál Fucsovics Márton, aki élete eddigi legjobb Grand Slam-eredményeként a 2. körig jutott. A férfiaknál a selejtezőben indulhatott Balázs Attila, de az első körben búcsúzni kényszerült. Női párosban a Babos Tímea−Kristina Mladenovic magyar-francia kettős 1. kiemeltként indulhatott, és a tét a páros és Babos Tímea számára külön is a világelsőség lehetséges megszerzése volt. Ez azonban nem sikerült, mert a negyeddöntőben vereséget szenvedtek, eredményükkel azonban a párosok éves versenyében (race) az aktuális világranglista élére léptek. A junior lányoknál Nagy Adrienn első Grand Slam-tornáján egyéniben az 1. körben búcsúzott, párosban egy szlovák versenyzővel indult, de ott sem sikerült az 1. körből továbbjutni.
wikipedia-hu:2018-as_Roland_Garros?oldid=20131443&ns=0