This HTML5 document contains 76 embedded RDF statements represented using HTML+Microdata notation.

The embedded RDF content will be recognized by any processor of HTML5 Microdata.

dbpedia-hu:2020-as_Formula–1_világbajnokság
n8:Formula–1-es_szezonok n8:2020_a_sportban
1593697
23896461
n6:article.it-ignited-the-competitive-spirit-says-alonso-after-posting-fastest-time-in.35ih4HLNFKBdiqiBvMNpTq.html n6:article.mercedes-cap-off-first-week-of-testing-with-a-1-2-thanks-to-bottas-flyer-on.13lSki8Bbtvniv6KqV1pED.html n6:article.hamilton-heads-mercedes-1-2-on-day-1-of-pre-season-testing-in-barcelona.6H32Fynco6n8hysYj4BPhX.html n6:article.testing-report-ferrari-fastest-on-day-2-week-2-as-hamilton-hits-troublereport-ferrari-fastest-on-day-2-week-2-as-hamilton-hits-trouble.2MO3NHFS2UZL9ia1ozUKvF.html n6:article.testing-week-2-flying-kubica-finishes-top-on-day-1-as-vettel-and-verstappenflying-kubica-finishes-top-on-day-1-as-vettel-and-verstappen.2gqrAdQzjASKh4mkrz8euE.html n6:article.raikkonen-fastest-before-stopping-on-track-day-2-pre-season-testing-report.7dpeau98VAvgR1yCLho7RZ.html n6:article.test-2-report-advantage-mercedes-as-bottas-finishes-final-day-on-top.1pZTpLUzxFfrmwzmHFmKe9.html n11:2020.aspx%7Ctitle=Stats n6:article.driver-of-the-day-2020.30G6kHOGAe7Wcz2KBwwObh.html%7Ctitle=Driver
n4:FBott n4:FSain n4:FHülk n4:Kép n4:F1_nagydíjak_2020-2029 n4:Gumiabroncs n4:Kiemelt n4:FStro n4:F1_világbajnokságok n4:FOcon n4:FFitt n4:F1_évad_infobox n4:FNorr n4:FAitk n4:FGasl n4:FPere n4:Zászló n4:Jegyzetek n4:FRaik n4:FLati n4:FLecl n4:FMagn n4:Hely n4:Cite_web n4:Portál n4:FVers n4:FVand n4:Bővebben n4:Flagicon n4:FVett n4:FKvja n4:FKvya n4:FAlon n4:FKubi n4:FAlbo n4:FGiov n4:Pirelli n4:FHami n4:FRicc n4:FGros n4:Zászlóikon n4:FBuem n4:Refindex n4:FRuss n4:Eszközleírás
prop-hu:előző
2019
prop-hu:kép
prop-hu:képaláírás
Lewis Hamilton sorozatban negyedik, összességében hetedik világbajnoki címét szerezte ebben az évben
Mercedes AMG F1
A 2020-as Formula–1 világbajnokság sorrendben a 71. Formula–1-es szezon volt. Ebben az évben rekordnak számító 22 futamot rendeztek volna, de később a koronavírus-járvány kitörése következtében több verseny elhalasztásra vagy törlésre került, helyüket egyes esetekben új vagy a versenynaptárban korábbi években szereplő versenyek vették át, a végleges versenynaptár hossza 17 futam lett. A bajnokság március 15-én Melbourne-ben indult volna, azonban csak július 5-én vehette kezdetét Ausztriában, és december 13-án ért véget Abu-Dzabiban. Az egyéni címvédő a hatszoros világbajnok Lewis Hamilton volt, aki három futammal a szezon vége előtt, az isztambuli versenyhétvégén elért győzelmével bebiztosította hetedik világbajnoki címét, amellyel beállította Michael Schumacher vonatkozó rekordját. A konstruktőrök bajnokságában a Mercedes alakulata érkezett címvédőként, és az emilia-romagnai nagydíjon ismét megszerezte a konstruktőri címet, sorozatban hetedik alkalommal, amely új rekord a Formula–1 történelmében. A Nürburgringen rendezett Eifel nagydíjon Kimi Räikkönen 323. nagydíjhétvégéjén vett részt, ezzel pedig a sportág történetének legtapasztaltabb versenyzőjévé vált, megdöntve Rubens Barrichello rekordját. A portimãói portugál nagydíjon Lewis Hamilton pályafutása 92. futamgyőzelmével megdöntötte Michael Schumacher vonatkozó rekordját. A bahreini nagydíjon Romain Grosjean súlyos balesetet szenvedett, aminek következtében nem tudott rajthoz állni a következő hétvégén esedékes szahír nagydíjon, ahol a Haas tartalékpilótája, Pietro Fittipaldi helyettesítette. Ezzel a Fittipaldi-család lett az első az autósport történetében, amelynek négy tagja is rajthoz állhatott Formula–1-es futamon. A szahír nagydíjon győztes Sergio Pérez 190. nagydíján szerezte meg első futamgyőzelmét, amivel új rekordot állított fel. Korábban Mark Webbernek kellett a legtovább várnia első győzelmére, ő pályafutása 130. nagydíján ért célba elsőként. Pérez ötven év elteltével lett a sportág első mexikói futamgyőztese, ezt megelőzően Pedro Rodríguez tudott futamot nyerni, az 1970-es belga nagydíjon. 2012 óta először fordult elő, hogy egy idényben két új futamgyőztest is avatott a sportág.
wikipedia-hu:2020-as_Formula–1_világbajnokság?oldid=23896461&ns=0