This HTML5 document contains 20 embedded RDF statements represented using HTML+Microdata notation.

The embedded RDF content will be recognized by any processor of HTML5 Microdata.

dbpedia-hu:2020-as_MotoGP-világbajnokság
2020-as MotoGP-világbajnokság
n8:MotoGP-szezonok n8:Covid19-koronavírus-járvány_miatt_elhalasztott_események n8:2020_a_motorsportban
1646669
23714921
n4:MotoGP_szezonok n4:Official_website n4:Eszközleírás n4:Jegyzetek n4:Portál n4:Hely n4:Zászló n4:Flagicon n4:Refindex
A 2020-as MotoGP-világbajnokság a sorozat hetvenkettedik idénye volt. A bajnokságot a Nemzetközi Motor Szövetség (FIM) szervezte és bonyolította le, ez a szakág legmagasabb szintű bajnoksága. A szezon eredetileg március 8-án kezdődött volna meg a Losail International Circuit versenypályán és a Circuit Ricardo Tormo aszfaltcsíkján ért volna véget november 15-én. A koronavírus-járvány következtében a versenynaptár összetétele jelentős mértékben megváltozott. Az idény július 19-én kezdődött meg a Circuito de Jerez-Ángel Nieto pályán és az Algarve International Circuit aszfaltcsíkján ért véget november 22-én. A címvédő a hatszoros bajnok Marc Márquez volt. A bajnokságot a spanyol Joan Mir nyerte meg és ő lett a hetedik legfiatalabb királykategóriás világbajnok, valamint az első, aki korábbi Moto3-as kategória világbajnokaként érte ezt el. A Suzuki története során először lett világbajnok a csapatok között a MotoGP-érában. Kenny Roberts, Jr. 2000-es győzeleme óta először ünnepelhetett egyéni világbajnokságot Suzukis versenyző.
wikipedia-hu:2020-as_MotoGP-világbajnokság?oldid=23714921&ns=0