This HTML5 document contains 49 embedded RDF statements represented using HTML+Microdata notation.

The embedded RDF content will be recognized by any processor of HTML5 Microdata.

wikidata:Q5 foaf:Person wikidata:Q215627 schema:Person dbo:Person owl:Thing dbo:Agent n19:NaturalPerson n19:Agent wikidata:Q24229398
Viggo Jensen (súlyemelő)
owl:sameAs
freebase:m.01gxx9
n10:Olimpiai_bajnokok_(1896) n10:Dán_olimpiai_ezüstérmesek n10:Dán_olimpiai_bajnokok n10:Súlyemelők n10:Súlylökők n10:Dán_tornászok n10:1930-ban_elhunyt_személyek n10:1874-ben_született_személyek n10:Sportlövők n10:Olimpiai_bajnokok_(súlyemelés) n10:Dán_atléták n10:Dán_olimpiai_bronzérmesek n10:Diszkoszvetők
1126975
20617759
n11:playerpage.htm%3Filkid=JENSEVIG01 n12:biojen.htm%23NSVI n12:biojen.htm
n8:nemzet n8:sportesemény n8:eredmény n14:Sports-reference n14:Redir n8:sportág n14:Személy_infobox n14:Halott_link n14:Érem_infobox2 n14:Zászlóország n14:Portál
prop-hu:date
2018
prop-hu:url
n12:biojen.htm
Alexander Viggo Jensen (Koppenhága, 1874. június 22. – Koppenhága, 1930. november 2.) olimpiai bajnok dán súlyemelő, olimpiai bronzérmes sportlövő. Versenyzett még atlétikában és tornaszámokban is. Az 1896. évi nyári olimpiai játékokon indult súlyemelésben. Kétkaros súlyemelésben olimpiai bajnok lett, egykaros súlyemelésben megsérült, így csak ezüstérmes lett. Tornában kötélmászásban indult, és 4. helyen végzett. Atlétikában kettő dobószámban, súlylökésben és diszkoszvetésben indult. Érmet nem szerzett. Versenyzett még sportlövészetben. Hadipuskában 6. lett, míg összetett szabadpuskában bronzérmet szerzett. A következő, 1900. évi nyári olimpiai játékokon már csak sportlövészetben indult. 5 versenyszámban vett részt, legjobb eredménye egy 4. hely volt.
wikipedia-hu:Viggo_Jensen_(súlyemelő)?oldid=20617759&ns=0