• A 9. hivatalos bajnokság. Az 1909–1910-es magyar labdarúgó-bajnokság első osztályában ősszel még az MTK vezette a tabellát, tavasszal az FTC felzárkózott, a május 8-ai rangadón 2:0-ra győzött az MTK ellen, ezzel meg is nyerte a bajnokságot. A mérkőzést 14 300 fizető néző nézte meg, ami rekord volt ebben az időben, és jelezte a labdarúgás növekvő népszerűségét. Az éppen feljutott Nemzeti SC jó játékkal a harmadik helyet szerezte meg, de a bajnokság végén legjobb játékosai átigazoltak a nagyobb csapatokhoz. Más csapatoknál is nagy volt a játékosmozgás, Weisz Antalt a Terézvárosi TC (volt Fővárosi TC) még profizmussal is megvádolták amikor az MTK-ba kérte át magát. Az MLSZ fegyelmi bizottságának főtitkára, Opreé Rezső vette védelmébe, szerinte valamennyi játékos vagy állást vagy pénzt kapott csapatától, ezen az alapon mindnyájan profik. Kieső nem volt, a bajnokság létszámát kilencről tízre emelték, a 33 FC jutott fel. Először rendezték meg a Magyar Kupát. Első kupagyőztes az MTK lett, 3:1, 1:1 arányban nyert a BTC ellen. (hu)
dbo:clubsRecordGoalscorer
dbo:firstGame