Property Value
dbo:abstract
  • Az 1905-ös bajnoki idényben került az első osztályba az Újpest 1916-17-es idényben végzett a dobogón, s az ezt követő évadokban is általában második vagy harmadik helyen végzett.Első bajnoki címüket szerezték meg a Ferencváros előtt azzal, hogy több győzelmet szereztek, mint a zöld-fehér csapat. Az őszi Fradi-Hungária rangadó azzal vált emlékezetessé, hogy a 4. percben Amsell kapus a lőni készülő Kalmár Jenő lábára vetődött, a kitűnő játékosnak szilánkosra tört a lába, gyógyulása után már nem nyerte vissza régi fényét a játéka. A bajnokságon legtöbb gól a Somogy-Bocskai elleni találkozón esett, 7-4 lett a végeredmény. A Magyar Kupáért a Bocskai és a Szegedi Bástya mérkőzött meg, 5-1-re nyert a debreceni csapat a Hungária úti pályán 1200 néző előtt. Az Újpest nemzetközi szinten is bizonyított, a Genfben rendezett Nemzetek tornáján a Slavia Praha elleni 5-1-es és 2-2-es eredménnyel első lett. A kiesett Somogy helyére a Sabaria míg az osztályozón győztes Vasas az Attila FC helyére került a bajnokságban. Február végén lehetett nevezni az uruguayi világbajnokságra, az MLSZ a hosszú, 18-20 napos utazásból eredő anyagi veszteség miatt nem küldte el a nevezést. Így az első világbajnokságon csak pár magyar volt jelen, a chilei csapat szövetségi kapitánya, Orth György, Fischer Mór a FIFA magyar tagja, továbbá a román labdarúgó-válogatott tagjaként, többek között: Kocsis Elemér és Kovács Miklós. (hu)
dbo:clubsRecordGoalscorer
dbo:firstGame