• Az 1936-os Grand Prix-szezon volt a Formula–1 előtti éra huszonkilencedik szezonja. Az idény során négy olyan versenyt rendeztek, amely a bajnokság végkimenetelébe beleszámított, ezen kívül számos olyan futamot tartanak számon, amelyen leginkább helyi versenyzők vettek részt. A pontozás a ma megszokott ellentéte volt, vagyis valaki minél jobb eredményeket ért el, annál kevesebb pontja volt a végelszámolásnál. Év végén a német diadalmaskodott. Ebben az évben rendezték meg először a magyar nagydíjat, egy, a Népligetben kialakított pályán. A győztes az olasz Tazio Nuvolari lett. (hu)
  • 838839 (xsd:integer)
  • 12992 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 21170911 (xsd:integer)