Property Value
dbo:abstract
  • Az 1958-as MotoGP-világbajnokság volt a gyorsaságimotoros-világbajnokság tizedik idénye. Az évad során öt kategóriában, 125, 250, 350 és 500 köbcentiméteres, valamint oldalkocsis, ugyanekkora hengerűrtartalmú motorokkal versenyezhettek. Érdekesség, hogy az egyes géposztályok futamgyőzelmeit szinte teljes egészében kisajátította egy-egy ország. A nyolcad-és negyedlitereseknél egy kivételével az összes versenyt olasz nyerte, a 350 és 500 köbcentiméteresek versenyein pedig csak brit versenyző végzett az élen. Az oldalkocsis motorok kategóriájában minden futamgyőztes párosnál volt legalább egy német versenyző. Érdekesség, hogy a 350-es és 500-as géposztály világbajnoka, a később Formula–1-ben is győztes John Surtees minden olyan versenyt megnyert, ahol elindult. (hu)
dbo:wikiPageExternalLink
dbo:wikiPageID
  • 848968 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 31225 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 19052250 (xsd:integer)
prop-hu:wikiPageUsesTemplate