• Az 1959-es Tour de France volt a 46. francia körverseny. 1959. június 25-e és július 18-a között rendezték. A televíziós közvetítésben először használtak helikoptereket a hegyi szakaszokon. Változtattak az eddigi fordított pontrendszeren is, mostantól az első 25 helyezésért járt pont. már harmadszor nyerte az első szakaszt és vezetett az összetettben. a harmadik részben került az élre és a nyolcadikig vezetett. A hegyi szakaszokon és belga kerékpárosok váltották egymást. Bahamontes a tizenötödik hegyi szakaszon rendezett időfutam megnyerésével a második helyre ugrót, mindössze 4 másodperces hátránnyal. A következő szakaszon Eddy Pauwels szökött meg és állt az élre. A tizenhetedikben Bahamontes volt szökésben, ezzel elnyerte a vezetői sárga trikót. a Col de Galibierin még megpróbált a vezető helyre jutni de az ereszkedőn a spanyol versenyző beérte. lett az első spanyol aki Tour de Francet nyert. (hu)
  • 958970 (xsd:integer)
  • 11356 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 21170972 (xsd:integer)
prop-hu:csapat