• Az 1962-es Tour de France volt a 49. francia körverseny. 1962. június 24-e és július 15-e között rendezték. Harminc év után újra kereskedelmi csapatok versenyeztek a Touron. Nyolc francia, öt olasz és két belga csapat vett részt, a csapattagokból hatnak hazai versenyzőnek kellett lennie. Bevezették az egyes útszakaszok osztályozását nehézségi fok alapján 1-től 4-ig és a pontokat eszerint adták. A legerősebb francia csapat az ACCB vezetője az 1962-es Vuelta Espana győztese, a kétszeres Tour bajnok és volt. A verseny Belgiumból indult, a hazai pályán a világbajnok szerette volna megszerezni a sárga trikót de egy húszfős szökevénycsapat Altig vezetésével nyert, nyolc perccel megelőzve a többieket. A hatodik szakaszon ismét egy szökevény csoport nyert és vette át a vezető helyet. Előbb majd Willy Schroeders lett az első összetettben. A tizenegyedik szakaszon húsz versenyző került egy tömeges bukásba, a legrosszabbul járt, sérülés miatt kórházba került. A következő szakaszon került az élre , az első angol aki viselhette a sárga trikót. A tizenharmadik részt Bahamontes nyerte de a második helyen célba érő lett a vezető. A tizennegyedik szakaszon a belga Wiels csapat tagjai rosszullétre panaszkodtak, úgy vélték hogy az esti vacsorára kapott hal volt romlott, a verseny orvosa azonban kábítószerre gyanakodott. Tizennégy versenyző adta fel a küzdelmet, köztük és . A tizennyolcadik szakaszon az út az eddigi legmagasabb hegyen a La Bonette, Restefond-on vezetett (2802 méter), a 241 kilométeres szakaszt 9 óra 20 perc alatt teljesítették a legjobbak. csak a huszonegyedik szakaszon vette át a vezető helyet és nyerte a versenyt immár harmadszor. (hu)
  • 960354 (xsd:integer)
  • 11779 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23435170 (xsd:integer)
prop-hu:csapat
  • ACCB-Saint Raphael-Helvett-Huchinson (hu)