• Az 1970-es labdarúgó-világbajnokság egyenes kieséses szakasza június 14-én kezdődött, és június 21-én ért véget a mexikóvárosi Estadio Azteca stadionban rendezett döntővel. Az egyenes kieséses szakaszban nyolc csapat vett részt, a csoportok összes első két helyezettje. Az egyenes kieséses szakasz 8 mérkőzésből állt: 4 negyeddöntőt, 2 elődöntőt és 2 helyosztó mérkőzést rendeztek. Az egyes mérkőzések győztesei továbbjutottak a következő körbe. A vesztes csapatok kiestek a világbajnokságról, kivéve az elődöntő vesztes csapatait, amelyek a bronzéremért mérkőzhettek. Ha a mérkőzéseken a rendes játékidő végén döntetlen volt az eredmény, akkor 2×15 perces hosszabbítás volt. Ha ezután is döntetlen volt az eredmény, akkor a mérkőzést újra kellett volna játszani, ilyenre azonban nem került sor. (hu)
  • 1125044 (xsd:integer)
  • 23930 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23544381 (xsd:integer)