• Az 1986-os labdarúgó-világbajnokság selejtezőire 121 ország válogatottja adta be nevezését, de a végső tornán csak 24 csapat vehetett részt. A házigazda Mexikó és a címvédő Olaszország automatikusan résztvevője volt a tornának. Rajtuk kívül tehát még 22 hely volt kiadó. A világbajnoki selejtezők sorsolását 1983. december 7-én tartották Zürichben. A maradék 22 helyre a következők szerint lehetett bejutni: * Európa (UEFA): 32 ország 13,5 továbbjutó helyre, 1 automatikus: Olaszország + 12,5 hely. A 0,5 hely győztese az OFC-ből kap ellenfelet az interkontinentális pótselejtezőben. * Dél-Amerika: (CONMEBOL): 10 ország 4 továbbjutó helyre. * Észak, Közép-Amerika és a Karibi zóna (CONCACAF): 17 ország 2 továbbjutó helyre 1 automatikus: Mexikó + 1 hely. * Afrika (CAF): 29 ország 2 továbbjutó helyre. * Ázsia (AFC): 27 ország 2 továbbjutó helyre. * Óceánia (OFC): 4 ország (beleértve: Izrael és Tajvan) 0,5 továbbjutó helyre. A 0,5 hely győztese az UEFA-ból kap ellenfelet az interkontinentális pótselejtezőben. Végül 110 ország válogatottja lépett pályára, összesen 308 mérkőzést rendeztek, ezeken 801 gól esett, ami meccsenként 2,60-as gólátlagot jelentett. (hu)
  • 1009977 (xsd:integer)
  • 8044 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23667715 (xsd:integer)