• 1995 legfontosabb sporteseményei a következők voltak: * Egerszegi Krisztina úszó kétszeres Európa-bajnok (200 m hát és 400 m vegyes), második helyezett (női 4 x 100 m vegyes váltó) és rövid pályás Európa-csúcstartó * Michael Schumacher nagy küzdelemben 2 versennyel a világbajnokság vége előtt megvédi az 1994-ben megszerzett világbajnoki címét. Így már kétszeres világbajnok lett. * A Ferencváros labdarúgócsapata bejut a Bajnokok Ligája csoportkörébe, ahol a csoport harmadik helyén végez, olyan csapatok között, mint a későbbi győztes holland Ajax Amsterdam, a spanyol Real Madrid és a svájci Grasshoppers. * május 4–15. – Berlinben rendezik meg a 8. amatőr ökölvívó-világbajnokságot. * szeptember 10. – október 16. – New Yorkban rendezik a Garri Kaszparov–Visuvanátan Ánand közötti PCA sakkvilágbajnoki döntőt, amelyen Kaszparov megvédi címét. (hu)
  • 210949 (xsd:integer)
  • 16533 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23469426 (xsd:integer)