• A 33. nyílt és 18. női sakkolimpiát 1998. szeptember 26. és október 13. között rendezték meg Oroszország egyik tagköztársaságában, a Kalmük Köztársaság fővárosában, Elisztában. A versenyen nyílt és női kategóriában indulhattak a nevező országok csapatai. A verseny helyszíne a főváros sakkpalotája, a The Chess Palace volt. A címvédő a nyílt kategóriában Oroszország, míg a nőknél Grúzia válogatottja volt. A nyílt versenyt – immár sorban negyedszer – a címvédő orosz csapat nyerte, míg a női versenyen a sakkolimpiák történetében első ízben szerezte meg a bajnoki címet Kína csapata. Magyarország válogatottja a nyílt versenyen Polgár Judit és Lékó Péter nélkül, hat fiatal nagymesterrel vett részt, akik az átlag Élő-pontszám alapján a 14. helyre voltak rangsorolva, ezt figyelembe véve az általuk elért 9. hely szép eredményként könyvelhető el. A női csapat az előzetes erősorrend alapján a 9. helyre volt sorolva, ők az előzetes várakozásnak lényegében megfelelve a 8. helyen végeztek. Ezen az olimpián adták át először a Nona Gaprindasvili trófeát annak az országnak, amely a férfi és a női versenyben összesítésben a legjobb helyezést érte el. A trófeát a Grúz Sakkszövetség ajánlotta fel az 1997-ben Chișinăuban tartott FIDE-kongresszuson. (hu)
  • 1150579 (xsd:integer)
  • 27847 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 19041163 (xsd:integer)
prop-hu:csapatokAZáróSzakaszban
  • nyílt: 110 csapat 634 fő (hu)
  • női: 72 csapat 282 fő (hu)
prop-hu:címvédő