Property Value
dbo:abstract
  • 1998 legfontosabb sporteseményei a következők voltak: * január 2–9. – FIDE-sakkvilágbajnoki döntő Lausanne-ban Anatolij Karpov és Visuvanátan Ánand között, amelyen Karpov megvédi címét. * január 7–18. – A 8. úszó-világbajnokság, Perth, Ausztrália. * február 7–22. – A 18. téli olimpia Naganóban. * május – Az Újpest FC nyeri a magyar labdarúgó-bajnokság, a PNB küzdelmeit. * május 13. – Az MTK a Vasas stadionjában megvívott kupadöntőn 1–0-ra nyer az Újpest ellen. * május 17–24. – Fehéroroszországban rendezik meg a 32. amatőr ökölvívó-Európa-bajnokságot, ahol Erdei Zsolt aranyérmet szerez. * július 12. – A rendező Franciaország válogatottja nyeri a labdarúgó világbajnokságot Brazília előtt. * szeptember 26. – október 13. – A 33. nyílt és 18. női sakkolimpia Elisztában. * november 1. – A Japán Nagydíjon elért győzelmével a Formula–1-es világbajnokság győztese Mika Häkkinen. * december 11–20. – A 3. női kézilabda-Európa-bajnokság Hollandiában. * december 5. – A magyar kosárlabda-válogatott a Salgótarjáni Városi Sportcsarnokban 60:59 arányban legyőzi az orosz kosárlabda-válogatottat. A győztes kosarat az utolsó pillanatban Halm Roland dobta be. * december 11–13. – Sheffieldben rendezik a rövid pályás úszó-Európa-bajnokságot. (hu)
dbo:wikiPageID
  • 210612 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 14840 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 23770649 (xsd:integer)
prop-hu:wikiPageUsesTemplate
dct:subject