• Az 1999-es női sakkvilágbajnokság versenysorozatában a zónaversenyekről továbbjutó versenyzők számát figyelembe véve a zónaközi döntőt 13 fordulós svájci rendszerű versenyben rendezték. A zónaközi döntő első hét helyezettje, kiegészülve az exvilágbajnokkal, valamint az előző világbajnokjelölti verseny második-harmadik helyezettjével kétfordulós körmérkőzésen küzdött meg a világbajnok kihívásának jogáért. A világbajnokjelölti versenysorozat végén az exvilágbajnok Hszie Csün szerzett jogot arra, hogy a világbajnoki címért mérkőzhessen Polgár Zsuzsa ellen. A világbajnoki döntő párosmérkőzésre köztük végül nem került sor a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) és Polgár Zsuzsa közötti vita miatt. A FIDE Polgár Zsuzsát megfosztotta világbajnoki címétől, és a világbajnokjelöltek versenyének első két helyezettje közötti mérkőzés győztesét, Hszie Csünt tekintette világbajnoknak, aki ezzel az 1996-ban elvesztett címét visszanyerte. (hu)
  • 1164427 (xsd:integer)
  • 19474 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23849497 (xsd:integer)