• Az 1999–2000-es UEFA-kupa a verseny 29. szezonja. A kupát a török Galatasaray nyerte, miután a döntőben az angol Arsenal csapatát győzte le tizenegyesekkel. A mérkőzés az első kilencven percben nem hozott gólt, majd a 30 perces hosszabbításban is 0–0 maradt az állás. A büntetőpárbaj során Gheorghe Popescu, a román labdarúgó-válogatott csapatkapitánya lőtte be a győzelmet jelentő tizenegyest. A Galatasaray lett az első csapat, akik UEFA-kupát nyertek úgy, hogy egy mérkőzést sem veszítettek el a kiírás során. A kvalifikációs és a lebonyolítási rendszer jelentősen átalakult: a KEK megszűnése után ide kerültek a nemzeti kupák győztesei is, viszont a legerősebb bajnokságok 3-4. helyezettjei már nem itt, hanem a bajnokok ligájában indulhattak. A selejtezőt követően 96 csapat kezdte meg a főtábla küzdelmeit, ahol a harmadik fordulóban csatlakoztak a bajnokok ligája első csoportkörének harmadik helyezettjei is, 32-re bővítve a mezőnyt. Az új szabály következtében rögtön első alkalommal két olyan csapat játszhatta a döntőt, amelyek eredetileg a bajnokok ligájában indultak. (hu)
  • 474145 (xsd:integer)
  • 16992 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 18884158 (xsd:integer)
prop-hu:attendance
  • 38919 (xsd:integer)
prop-hu:büntető