• A második ízben kiírt U17-es Női Labdarúgó Európa-bajnokságra négy csapat kvalifikálta magát, melyet az UEFA nyoni székhelyén bonyolítottak le 2009. június 22-25. között. A versenysorozaton 1992. január 1. után született női labdarúgók vehettek részt. A torna selejtezőjén 40 ország korosztályos válogatottja indult. Két selejtező fordulót bonyolítottak le. Az elsőben 10 darab négyes csoportban küzdöttek a válogatottak, és 16-an jutottak tovább (a csoportelsők és a hat legjobb második). A második fordulóban négy négyes csoportot alakítottak ki, ahonnan csak a győztesek kerülhettek ki az Európa-bajnokságra. Ez végül a francia, a német, a norvég, illetve a spanyol válogatottnak sikerült. A végső győztes Németország lett, miután a döntőben 7:0-ra legázolta a meglepetésre fináléba kerülő spanyolokat. A selejtezőkben a francia Anais Ribeyra volt a legeredményesebb 9 találattal, míg az Európa-bajnokságon a német Kyra Malinowski 8-cal lett gólkirály (mindössze két mérkőzésen!). Az Európa-bajnoki finálét a magyar Kulcsár Katalin vezette. (hu)
dbo:firstGame