• A 2010-es RAC Tourist Trophy egy autóverseny, amit a Silverstone Circuit-ön tartottak az Április 30.-Május 2. hétvégén. A verseny a 2010-es FIA GT1 Világbajnokság második futama és a sorozat használta először a kifejezetten MotoGP számára felújított 5.900 km (3.666 mi) hosszú pályát. A GT1 sorozat egy részét képezte a Silverstone Supercar 2010-nek, mert még itt rendezett futamot ugyanekkor a FIA GT3 Euróoabajnokság, a GT4 Európakupa, és a British Formula 3 bajnokság. A bajnokiverseny győztesei kapták meg a RAC Tourist Trophy-t, amit a Royal Automobile Club ad át a RAC Tourist Trophy győzteseinek.A brit gyártó, az Aston Martin dominált eleinte, a Pole Pozíciót is Aston Martin autó nyerte méghozzá a Darren Turner és Tomáš Enge Young Driver AMR autója, a kvalifikálóversenyt a Hexis AMR nyerte, méghozzá a Frédéric Makowiecki és Thomas Accary alkotta csapat. Turner és Enge nyerte a bajnokiversenyt, de a műszaki vizsgálaton megbukott az autójuk és kizárták őket a versenyből, ezzel a Nissan egyik párosa Jamie Campbell-Walter és Warren Hughes, a Sumo Power Nissan csapat egyik pilótapárosa nyerte a bajnokiversenyt, egyben a RAC Tourist Trophy-t. Az Aston Martin a második lett, a Lamborghini első dobogós helyezését szerezte meg a bajnokságban. (hu)
  • 672692 (xsd:integer)
  • 17327 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 15217867 (xsd:integer)