• A 2011-es WTA-szezon a női profi teniszezők nemzetközi szervezete, a Women’s Tennis Association (WTA) által megszervezett versenysorozat 2011-es évada. A szezon magába foglalja a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által felügyelt Grand Slam-tornákat, a Premier tornákat, az International tornákat, az ITF által szervezett Fed-kupát, s a két év végi versenyt, a világbajnokságot (WTA Tour Championships) és a bajnokok tornáját (WTA Tournament of Champions). (hu)
prop-hu:szöveg
  • Li Na először nyerte meg a Roland Garrost, a döntőben a címvédő Francesca Schiavonét győzte le. (hu)
  • Kim Clijsters először győzött az Australian Openen, a fináléban Li Na volt az ellenfele. (hu)
  • Samantha Stosur első győzelmét szerezte meg a US Openen, a döntőben Serena Williams ellen nyert. (hu)
  • Petra Kvitová első alkalommal nyert Wimbledonban, Marija Sarapovánál bizonyult jobbnak a fináléban. (hu)