• A 2013-as műkorcsolya- és jégtánc-Európa-bajnokság a 105. alkalommal megrendezett kontinensviadal volt. A versenyt 2013. január 21. és január 27. között rendezték meg a horvát fővárosban, Zágrábban, a Dom športovaban. A párosok versenyét az orosz , duó nyerte, ugyanakkor a jégtáncosok versenyében is orosz kettős – Európa-bajnokságon először diadalmaskodó , – végzett az első helyen. A rövid program után 48,48 ponttal a 16. helyen zárt a magyar , jégtánckettős, s a helyezésüket a kűr után is megőriztek. A spanyol nyerte meg a férfiak versenyét, aki a 274,87 pontos teljesítményével hazája első Európa-bajnoka lett. A rövid program után még az élen álló, de a szabadkorcsolyázásban csak harmadik helyen végző Florent Amodio ezüstérmet szerzett, a harmadik helyen pedig a – rövid programban a második legjobb teljesítményt nyújtó – cseh Michal Březina végzett. A sportág élő legendája, az orosz Jevgenyij Pljuscsenko elesett a tripla Axel után, melynek következtében csak hatodikként zárta a rövid programot, majd hátfájdalmaira hivatkozva visszalépett a kűrtől. A nők versenyét Carolina Kostner nyerte meg, és az immár ötszörös Eb-győztes olasz korcsolyázó úgy védte meg a címét, hogy a rövid programban és a kűrben egyaránt a második lett. Az ezüstérem a 2011-ben junior világbajnokságot nyert – pályafutása első felnőtt világversenyén szereplő, mindössze 16 esztendős korcsolyázó – orosz jutott, aki a rövid programban még az élen állt, de a kűr során csak a harmadik legjobb programot mutatta be. (hu)
  • 995431 (xsd:integer)
  • 33872 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23656067 (xsd:integer)