Property Value
dbo:abstract
  • A 101. Tour de France kerékpáros körverseny 2014. július 5-én rajtol az angliai Leeds városából, és a 21. szakasz július 27-én a hagyományos párizsi befutóval végződik. Az útvonalból 9 sík, 5 közepes hegyi és 6 hegyi szakasz, 1 egyéni időfutammal és két pihenőnappal, összesen 3 664 kilométer. Az útvonallal a 100 éve kezdődött első világháború áldozataira emlékeznek, az 5, 6, 7. szakasz a nagy csaták helyszínein vezet keresztül, érinti Ypres-t, Reimst és Verdunt. A pénzdíjak összege összesen 2 millió euró, a Tour-győztes 450 000, a szakaszgyőztesek 22 500, a zöld és a pöttyös trikós 25-25 000, a fehér trikós 20 000 és a győztes csapat 50 000 eurót kapnak. Az Eurosport televízió 350 órányit közvetít a versenyről, 10 szakaszt teljes hosszában (1, 3, 4, 5, 10, 14, 17, 18, az időfutamot és a párizsi szakaszt). A háromszoros győztes a csatorna szakkommentátora. Az első közvetítés július 3-án 19.30-kor kezdődik az induló csapatok bemutatkozásával. (hu)
dbo:wikiPageExternalLink
dbo:wikiPageID
  • 1109604 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 26569 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 22104115 (xsd:integer)