• A 2015-ös Dakar-rali a Dakar-rali történetének harmincötödik megmérettetése volt, s egyúttal a hetedik, melyet Dél-Amerikában tartottak. A verseny Argentína fővárosában, Buenos Airesben kezdődött január 4-én, majd Chilét és Bolíviát érintve visszatérve Chilébe, s a rajt helyszínén fejeződött be január 17-én, több mint 9000 km teljesítését követően. Első alkalommal történt meg, hogy a szervezők külön szünnapot biztosítottak a kategóriáknak, így ezeken a napokon legalább két-két kategória versenyzett. A viadalt a motorosok között a KTM-es spanyol címvédő Marc Coma nyerte pályafutása során ötödik alkalommal. A quadosok mezőnyében a lengyel diadalmaskodott Yamahát hajtva. Az autósok mezőnyében karrierje második Dakar-rali sikerét aratva a katari Nasser Al-Attiyah és a francia nyert egy Minit vezetve. A kamionosok között a Kamaz orosz triója, , és lett a végső győztes. A verseny harmadik szakaszán életét veszítette a lengyel újonc, . Magyarországot a motorosok mezőnyében Dési János (KTM) képviselte, akit kizártak. Az autósok mezőnyében több egység is részt vett a magyar színekben. A toyotás Sebestyén- duó kiegészült a mongol . A csapat másik autós egységét a --Laklóth hármas alkotta szintén egy Toyotával. A kamionok versenyében magyar alakulat nem vett részt. Szaller Zoltánék a második, Sebestyén Sándorék a tizenegyedik szakaszon kényszerültek feladni a viadalt. (hu)
  • 1162136 (xsd:integer)
  • 54634 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 22494796 (xsd:integer)