• A 2015-ös GP3-szezon a sorozat történetének hatodik bajnoksága volt. A címvédő a brit Alex Lynn volt, aki ebben az évben debütált a GP2-ben, illetve a Formula–1-es Williams csapat egyik tesztpilótája volt. A csapatok között a szintén brit volt a bajnoki titulus őrzője. A szezon során rendkívül szoros küzdelmet folytatott a bajnoki címért az újonc francia Esteban Ocon, és a korábban már négy futamon rajthoz álló Luca Ghiotto. A bajnokságot rövidebb szakaszokat leszámítva szinte végig az olasz pilóta vezette, köszönhetően öt futamgyőzelmének, és öt pole-pozíciójával, amivel a tavalyi eredményeivel együtt beérte a korábbi pole rekorder, 2012-es bajnok Mitch Evanst. Ocon bár megnyerte karrierje első futamát a szériában, de ezt követően nem aratott újabb futamgyőzelmeket. Viszont a szezonban a győzelmén kívül tizenhárom dobogós helyet szerzett, ezek közül tizenegy egymást követte, ami szintén rekord a sorozat történetében. Az utolsó, futamon végül Ocon pole-t szerzett, s mindkét futamon megelőzte a versenyhétvégére hat pontos előnnyel érkező Ghiotto-t, így megszerezte saját maga, és Franciaország első bajnoki címét a GP3-ban. A csapatbajnoki címet immár ötödik alkalommal az ART Grand Prix szerezte meg, köszönhetően Ocon, és az öt győzelmet jegyző Kirchhöfer teljesítményének. (hu)
  • 1243398 (xsd:integer)
  • 57835 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 21921104 (xsd:integer)
prop-hu:egyéni