• A 2016-os Formula–1 világbajnokság sorrendben a 67. Formula–1-es szezon volt. A szezon 21 versenyből állt, 11 csapat 22 versenyzővel állt rajthoz. A konstruktőri világbajnoki címet a Mercedes szerezte meg, az egyéni pontverseny élén pedig Nico Rosberg végzett, aki pályafutása első világbajnoki címét szerezte meg. Az idényt megelőzően több szabálymódosítás is történt. Max Verstappen előző évi debütálása több negatív kritikát is kiváltott a holland versenyző kora miatt, ezért a Nemzetközi Automobil Szövetség 18 évben minimalizálta az újoncok életkorát. Új helyszínként bemutatkozott az azerbajdzsáni Baku, ahol utcai pályán rendezték meg az Európa Nagydíjat. Ez az idény lett a sportág történetének leghosszabb szezonja, a versenynaptár 21 nagydíjhétvégét tartalmazott. A pilóták az első versenyt március 20-án Melbourneben, az utolsót november 27-én Abu-Dzabiban teljesítették. Új időmérős rendszert vezettek be, de a versenyzők és a rajongók körében is népszerűtlen változtatás csak két nagydíj hétvégét ért meg. Az idény során a Mercedes pilótái 19 futamon diadalmaskodtak – érdekesség, hogy Lewis Hamilton tíz, míg a végül világbajnok Nico Rosberg csak kilenc futamot nyert, mégis utóbbi végzett a pontverseny élén – és 765 megszerzett pontjukkal új rekordot állítottak fel a vonatkozó listán. A német gyártó pilótáin kívül csak a Red Bull párosa tudott versenyt nyerni. Barcelonában Max Verstappen a sportág történetének legfiatalabb futamgyőztese lett. (hu)
  • 1120957 (xsd:integer)
  • 195074 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23906995 (xsd:integer)
prop-hu:egyéniPont
  • 385 (xsd:integer)
prop-hu:egyéniVilágbajnok