• A 2018-as Tour de France volt a háromhetes francia kerékpáros körverseny 105. kiírása. A verseny Vendée megyében rajtolt július 7-én és július 29-én Párizsban ért véget. A címvédő Chris Froome volt, ez évben is az esélyesek között volt többek között Tom Dumoulin, Nairo Quintana és Vincenzo Nibali mellett. A versenyt végül Geraint Thomas nyerte meg kényelmes előnnyel Tom Dumoulin előtt, amivel a brit az első Tour győzelmét szerezte meg. A Giro győztese, Chris Froome a harmadik helyen végzett, megelőzve a holland lottós Primož Rogličot és . A legjobb sprinter ismét Peter Sagan lett, aki hatodik zöld trikóját nyerve beállította rekordját és ezen felül 477 megszerzett pontjával is új rekordot állított fel. A hegyek királya Julian Alaphilippe, míg a legjobb fiatal lett. A csapatok versenyében a Movistar Team diadalmaskodott, míg a legagresszívabb versenyzőnek szavazták meg. (hu)
  • 1565080 (xsd:integer)
  • 52398 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 20228207 (xsd:integer)