• A 2018-as US Open (amerikai nyílt teniszbajnokság) az év negyedik Grand Slam-tornája, amelyet 138. alkalommal rendeznek meg New Yorkban, a USTA Billie Jean King National Tennis Center kemény borítású pályáin 2018. augusztus 27. és szeptember 9. között. Ezt megelőzően augusztus 21-től rendezik a férfi és női egyes selejtezőit. A férfi címvédő a spanyol Rafael Nadal, míg a nőknél az amerikai Sloane Stephens győzött az előző évi tornán. A nőknél a győzelmet a japán Ószaka Naomi szerezte meg, miután a döntőben 6–2, 6–4 arányban nyert Serena Williams ellen. A világranglistán elfoglalt helyük alapján alanyi jogon két magyar versenyző, Fucsovics Márton és Babos Tímea is közvetlenül a főtáblán indulhatott, de egyikőjük sem jutott túl az első fordulón. A kvalifikációból igyekezett felkerülni a főtáblára Stollár Fanny, de a 2. körben vereséget szenvedett a korábbi világranglista 2. helyezett Vera Zvonarjovától. Női párosban Babos Tímea 2. kiemeltként indulhatott, míg Stollár Fanny első alkalommal vett részt felnőtt versenyen párosban is a US Openen, ahol a 2. körig jutott. A juniorok versenyén Nagy Adrienn a 2. körben esett ki, míg a párosok versenyében az 1. körben búcsúzott a versenytől. (hu)
  • 1573758 (xsd:integer)
  • 7985 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 21610416 (xsd:integer)
prop-hu:borítás