Property Value
dbo:abstract
  • A 2018-as wimbledoni teniszbajnokság az év harmadik Grand Slam-tornája volt, amelyet 132. alkalommal rendeztek meg 2018. július 2−15. között Londonban. A mérkőzésekre az wimbledoni füves pályáin került sor a klub és a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) közös rendezésében. A versenyen elért eredmények alapján szerzett pontok beszámítottak a WTA és az ATP pontversenyébe. A férfiaknál a címvédő a svájci Roger Federer, a nőknél az előző évi győztes a spanyol Garbiñe Muguruza volt. Címüket nem tudták megvédeni. A férfiaknál a szerb Novak Đoković negyedszer nyerte a wimbledoni tornát, ezzel tizenharmadik Grand Slam-tornagyőzelmét szerezte, míg a nőknél a német Angelique Kerber először győzött ezen a pályán, összességében harmadik Grand Slam-győzelmét aratva. A magyarok közül a nőknél Babos Tímea, a férfiaknál Fucsovics Márton a főtáblán indulhatott, míg Stollár Fanny és Balázs Attila a selejtezőben kezdte el a küzdelmeket. Stollár Fanny a selejtező első körében, Balázs Attila a második körében esett ki a további küzdelmekből, Babos a főtábla első körében kényszerült búcsúzni. Női párosban Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal párban a főtáblán volt az első kiemelt, és a negyeddöntőig jutottak. Stollár Fanny a selejtezőben Georgina García Pérezzel a 4. kiemelt helyről indult, és a második körben vereséget szenvedtek, de visszalépés miatt szerencsés vesztesként mégis feljutottak a főtáblára, ahol első felnőtt Grand Slam főtáblás tornagyőzelmüket aratták az 1. körben a Mandy Minella–Anastasija Sevastova luxemburgi–lett páros elleni 6–1, 6–2 arányú győzelemmel. A második körben a később a döntőig jutó Nicole Melichar–Květa Peschke párostól szenvedtek vereséget. Férfi párosban Fucsovics Márton a német párban indult, de az első körben kiestek. A junior lányok versenyében Nagy Adrienn a főtáblán indult, és az 1. körben vereséget szenvedett. A junior lányok páros versenyén egy lengyel versenyzővel párban indult, de az 1. körön nem jutottak túl. (hu)
dbo:wikiPageExternalLink
dbo:wikiPageID
  • 1562508 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 8721 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 21462029 (xsd:integer)
prop-hu:borítás