• A 2019-es Roland Garros az év második tenisz Grand Slam-tornája, amelyet 118. alkalommal, 2019. május 26. és június 9. között rendeztek meg Párizsban. A tornán bajnokot avattak férfi és női egyesben és párosban, vegyes párosban, valamint junior fiú és lány kategóriákban egyesben és párosban is. A versenyprogram része volt a kerekesszékesek versenye, valamint a szenior versenyzők bemutató jellegű küzdelme. A Roland Garros az egyetlen salakpályás Grand Slam-torna. Díjalapja 2019-ben 42 661 000 euró volt. A cím védője férfi egyesben a spanyol Rafael Nadal, a női egyesben a román Simona Halep volt. A nőknél a trófeát az ausztrál Ashleigh Barty nyerte el, aki a döntőben 6–1, 6–3-ra győzött a cseh Markéta Vondroušová ellen. A férfiaknál Nadal megvédte címét, miután a döntőben 6–3, 5–7, 6–1, 6–1 arányban győzött az osztrák Dominic Thiem ellen. A magyar versenyzők közül a tornán ebben az évben egyedül Fucsovics Márton indulhatott világranglista helyezése alapján a főtáblán. A női egyesben Babos Tímea és Stollár Fanny, míg a férfiaknál Balázs Attila a selejtezőben indulhatott. Stollár Fanny a selejtező első körében, Balázs Attila a második körben kényszerült búcsúzni. Babos Tímea szerencsés vesztesként felkerült a főtáblára, de az első fordulóban vereséget szenvedett. Férfi párosban Fucsovics Márton a svéd Robert Lindstedttel kezdte meg a tornát, és az első körön nem jutottak túl, míg vegyes párosban Babos Tímeával alkottak csapatot és a második körben szenvedtek vereséget. Női párosban Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán indult, és megszerezték a győzelmet. Ezzel Babos Tímea a második, Kristina Mladenovic a harmadik Grand Slam-tornagyőzelmét aratta. A junior lányok között Tóth Amarissa Kiara bejutott a selejtező döntőjébe, ott azonban sérülés miatt feladni kényszerült a versenyt. A junior lányok főtábláján Nagy Adrienn egyéniben az első körben szenvedett vereséget, párosban hetedik kiemeltként indult és az elődöntőig jutott. A junior fiúk között Makk Péter a selejtezőből feljutva a harmadik körben az első kiemeltet is legyőzve jutott a negyeddöntőbe, ahol azonban vereséget szenvedett. Párosban az első körben esett ki. (hu)
  • 1634038 (xsd:integer)
  • 9088 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 22370713 (xsd:integer)
prop-hu:borítás