• A 2019-es kiírás volt a Szuperkupa 30. döntője és azon belül a 24. Johan Cruijff-kupa. A döntőt július 27-én rendezték meg. Eredetileg 28-án lett volna a mérkőzés de a Holland Labdarúgó-szövetség egy nappal korábbra tette, mivel a PSV Eindhoven csapata pár nappal később a BL 2. selejtezőkörében lépett pályára. A helyszín három év után ismét Amszterdamban volt, az Ajax stadionjában, a Johan Cruijff Arenában. A döntő két résztvevője az AFC Ajax akik megnyerték a bajnokságot és egyben a Holland Kupát is, ellenfelük pedig a bajnokságban ezüstérmet nyert PSV Eindhoven volt. Ez volt a két csapat 8. Szuperkupa-döntője egymás ellen. Az előző hétből négyet az Ajax csapata nyert meg. 14 év után ez volt ismét olyan döntő amikor ugyanaz a csapat képviseli mind a bajnokságot, mind a kupát megnyerő csapatot. A szuperkupa története során ez volt a 4. ilyen döntő. A mérkőzést az AFC Ajax csapata nyerte meg és ezzel megnyerték 9. Szuperkupájukat is. Ezzel a győzelemmel megszületett a holland labdarúgásban a 2. alkalom amikor egy csapat triplázni tudott, egy szezonon belül megnyerni a bajnokságot, kupát és szuperkupát. Az első alkalom 2002-ben volt, akkor is az Ajax csapata triplázott. (hu)
  • 1633713 (xsd:integer)
  • 6987 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 22467773 (xsd:integer)