• A 2019-es wimbledoni teniszbajnokság az év harmadik Grand Slam-tornája, amelyet 133. alkalommal rendeznek meg 2019. július 1−14. között Londonban. A mérkőzésekre az wimbledoni füves pályáin kerül sor a klub és a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) közös rendezésében. A versenyen elért eredmények alapján szerzett pontok beszámítanak a WTA és az ATP pontversenyébe. A férfiaknál a címvédő a szerb Novak Đoković volt, aki a döntőben Roger Federer elleni ötjátszmás mérkőzésen megvédte címét. A nőknél az előző évi győztes a német Angelique Kerber volt, aki a második körben búcsúzott a tornától, miután kikapott az amerikai Lauren Davistől. A nők versenyét a román Simona Halep nyerte, miután a döntőben 6–2, 6–2 arányban legyőzte Serena Williamst. A magyarok közül a férfiaknál Fucsovics Márton a főtáblán indulhatott, és a 2. körig jutott. Balázs Attila a selejtezőben a 3. körig jutott, míg a nőknél Babos Tímea, és Bondár Anna a selejtező 1. körén, Stollár Fanny a 2. körén nem jutott túl. Női párosban Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal párban a főtáblán az első kiemeltként indulhatott, és az elődöntőig jutott. Stollár Fanny a tunéziai Unsz Dzsábirral az első körben kaptak ki a később a döntőig jutó, az elődöntőben a címvédő párost is kiverő Gabriela Dabrowski–Hszü Ji-fan párostól. A juniorok között Nagy Adrienn és Makk Péter junior világranglista helyezésük alapján a főtáblán indulhattak, mellettük a selejtezőben harcolta ki a jogot az egyéni főtáblán indulásra, azonban egyikőjük sem jutott az első körön tovább. Párosban a lányoknál Nagy Adrienn harmadik kiemeltként indult és a második körben esett ki, Tóth Amarissa a negyeddöntőig jutott. A fiúknál Makk Péter indult a páros versenyben, de az első körben búcsúzott. (hu)
  • 1640502 (xsd:integer)
  • 10095 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 21520762 (xsd:integer)
prop-hu:borítás