• A 2020-as Australian Open az év első Grand Slam-tornája, amelyet 2020. január 20. – február 2. között 108. alkalommal rendeztek meg a Melbourne-ben található . Az open erában ez volt az 52. Australian Open. A tornát férfi és női egyes, páros és vegyes páros; junior fiú és lány egyes és páros; szenior férfi és női egyes és páros, valamint kerekesszékes férfi és női egyes és páros kategóriákban rendezték. Emellett meghívásos alapon a teniszlegendák számára is rendeztek férfi és női páros mérkőzéseket. A torna szponzora a korábbi évekhez hasonlóan a Kia Motors. A címvédő a férfiaknál a hétszeres Australian Open-győztes szerb Novak Đoković volt, aki ezúttal is megvédte címét és nyolcadik Australian Open tornagyőzelmét szerezte meg. A nőknél a japán Ószaka Naomi volt az előző évi bajnok, akit azonban a fiatal amerikai Cori Gauff a 3. körben elütött a továbbjutástól. A bajnok az amerikai Sofia Kenin lett. A női párosban a Samantha Stosur–Csang Suaj ausztrál–kínai kettős szerezte meg a trófeát az előző évben, miután a döntőben legyőzték a magyar Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic párosát. A magyar–francia páros ebben az évben 2018 után ismét megszerezte a trófeát. A magyarok közül a férfiaknál Fucsovics Márton, a nőknél Babos Tímea a főtáblán indulhatott, Fucsovics a 4. körben Roger Federer ellen négy játszmában kapott ki, Babos Tímeának az első körön nem sikerült túljutnia. Jani Réka Luca és Bondár Anna a selejtezőből kísérelte volna meg a feljutást, de az első körben kiestek. Babos Tímea és Stollár Fanny párosban indult, Stollárék az első körben estek ki, míg Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal párban a második kiemeltként indulhatott, és sorrendben harmadszor is a döntőbe jutottak, amit 2018 után most másodszor is megnyertek. A junioroknál Tóth Amarissza egyéniben az első, párosban a második körben esett ki, míg a fiúknál Fajta Péter csak egyéniben indult és a harmadik körig jutott. (hu)
  • 1673706 (xsd:integer)
  • 8984 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23667961 (xsd:integer)
prop-hu:borítás