• A 2020-as Dakar-rali a Dakar-rali történetének negyvenegyedik megmérettetése volt, egyúttal az első, melyet Szaúd-Arábiában tartottak. A verseny január 5-én rajtolt Dzsidda városából, és a tizenkettedik szakasszal január 17-én ért véget Rijádban. Szalay Balázs és nem indult a viadalon, így 2011 óta először nem volt magyar résztvevője a Dakar-ralinak. Január 12-én, a 7. versenynapon baleset következtében elhunyt a portugál , aki a motorosok mezőnyében indult. A verseny 8. szakaszán a motorosoknál élen végző francia Mathieu Serradori révén 32 év után először nyert szakaszt amatőr versenyző. A versenyt az autósoknál Carlos Sainz nyerte meg, pályafutása során harmadik alkalommal. A motorosoknál az amerikai , a quadosoknál a chilei győzött. A román színekben versenyző megnyerte az úgynevezett Malle Moto kategóriát, amit a nem profi háttérrel versenyző motorosoknak írtak ki. Gyenes összesítésben 29. lett. (hu)
  • 1674992 (xsd:integer)
  • 17997 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 22199941 (xsd:integer)
prop-hu:autóCsapat
prop-hu:autóIdő
  • 42 (xsd:integer)
prop-hu:autóVersenyző