• A 2020-as Formula Renault Európa-kupa a bajnokság 30. és egyben utolsó idénye volt. A szezon eredetileg április 17-én indult volna az Autodromo Nazionale Monza versenypályán és a Yas Marina Circuit aszfaltcsíkján fejeződött volna be, azonban a koronavírus-járvány miatt érvénybe lépett változások miatt az évad július 10-én vette kezdetét a tervezett helyszínen és november 15-én ért véget a Circuit Paul Ricardon. Az egyéni bajnoki címet Victor Martins szerezte meg, míg a csapatoknál az ART Grand Prix győzedelmeskedett. A címvédő Oscar Piastri volt, aki az FIA Formula–3 bajnokságban folytatta pályafutását, így nem védte meg bajnoki címét. (hu)
  • 1743523 (xsd:integer)
  • 50307 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23890512 (xsd:integer)
prop-hu:bajnokCsapat
prop-hu:bajnokCsapatPont
  • 471.500000 (xsd:double)
prop-hu:bajnokság
  • 2020 (xsd:integer)