Property Value
dbo:abstract
  • A 2020-as US Open (amerikai nyílt teniszbajnokság) a COVID–19-világjárvány következtében a szeptemberre halasztott Roland Garros, valamint az elmaradt Wimbledoni teniszbajnokság miatt az év második Grand Slam-tornája volt, amelyet 140. alkalommal rendeztek meg New Yorkban, a USTA Billie Jean King National Tennis Center kemény borítású pályáin 2020. augusztus 31. és szeptember 13. között. A korábbi évektől eltérően a járványveszély miatt selejtezőkre nem került sor, mind a férfiaknál, mind a nőknél csak a 128-as főtáblát rendezték meg. A párosoknál ezúttal csak 32 páros indítására nyílt lehetőség. A vegyes páros, valamint a juniorok küzdelmei elmaradtak. A férfi címvédő a spanyol Rafael Nadal volt, míg a nőknél a kanadai Bianca Andreescu győzött az előző évi tornán. A járványveszély miatt ebben az évben azonban egyikőjük sem indult. Nem indult rajtuk kívül a nőknél a világranglista első nyolc helyezettjéből hat versenyző, a férfiaknál a világranglista első tíz helyezettje közül Nadal mellett távol maradt Roger Federer és Gaël Monfils is. A győzelmet a nőknél a japán Ószaka Naomi szerezte meg, miután a döntőben 1–6, 6–3, 6–3 arányban nyert a fehérorosz Viktorija Azaranka ellen. A férfiaknál az osztrák Dominic Thiem első Grand Slam-tornagyőzelmét aratta, miután a döntőben 2–6, 4–6, 6–4, 6–3, 7–6(6) arányban legyőzte a német Alexander Zverevet. Női párosban a német Laura Siegemund és az orosz Vera Zvonarjova kettőse, míg férfi párosban a horvát és a brazil Bruno Soares párosa nyert. A magyar teniszezők közül a világranglistán elfoglalt helye alapján Balázs Attila és Fucsovics Márton indulhatott. A nőknél egyéniben csak Babos Tímea volt jogosult az indulásra. Balázs Attila és Babos Tímea az első körben estek ki. Fucsovics Márton eddigi legjobb US Open eredményével a 3. körig jutott. Női párosban Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic párjaként 1. kiemeltként indulhatott, a 2. forduló előtt azonban Mladenovicot a járványveszélyben való érintettsége miatt (mint a fertőzött Benoit Paire kontaktszemélye) kizárták a további versenyzésből. (hu)
dbo:wikiPageExternalLink
dbo:wikiPageID
  • 1722454 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 8950 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 23538197 (xsd:integer)
prop-hu:borítás