Property Value
dbo:abstract
  • A 2021-es Australian Open az év első Grand Slam-tornája volt, amelyet a COVID–19-világjárvány miatt az eredetileg tervezett január 18–31. helyett 2021. február 8–21. között rendeztek meg a Melbourne-ben található . Ez volt a 109., az open erában az 53. Australian Open. A tornát ezúttal csak férfi és női egyes, páros és vegyes páros, valamint kerekesszékes férfi és női egyes és páros kategóriákban rendezték. A torna szponzora a korábbi évekhez hasonlóan a Kia Motors volt. A selejtezőket a korábbi évektől eltérően nem a helyszínen a főtáblás verseny előtt, hanem január 10–13. között a nők számára Dubajban, míg a férfiak számára Dohában rendezték. A továbbjutókat különgéppel szállították Melbourne-be, ahol karanténban kellett kivárniuk a torna kezdetét. A címvédő a férfiaknál a nyolcszoros Australian Open-győztes szerb Novak Đoković, a nőknél az amerikai Sofia Kenin volt. A női párosban a magyar Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic szerezte meg a trófeát az előző évben, ezzel 2018 után másodszor lettek az Australian Open győztesei. 2021-ben a torna előtt nem sokkal Kristina Mladenovic lemondta a párosban való részvétel jogát, majd Babos Tímea is bejelentette, hogy nem indul ebben a versenyszámban. Novak Đoković ezúttal is, immár kilencedszer szerezte meg a trófeát, 18. Grand Slam-tornagyőzelmét aratva, míg a nőknél a japán Ószaka Naomi 2019 után másodszor győzött itt, összességében negyedik Grand Slam-győzelmét szerezve meg. A női párosok versenyét a belga Elise Mertens és a fehérorosz Arina Szabalenka, a férfi párosokét a horvát Ivan Dodig és a szlovák , míg a vegyes párosokét a cseh Barbora Krejčíková és az amerikai párosa nyerte. A magyar játékosok közül a nőknél Babos Tímea, Jani Réka Luca és Gálfi Dalma a selejtezőben indulhatott, közülük csak Babos Tímea jutott túl az első körön, és neki sikerült feljutnia a főtáblára is, ahol végül a második fordulóig jutott. A férfiaknál Fucsovics Márton és Balázs Attila a világranglistán elfoglalt helyük alapján közvetlenül a főtáblán indulhattak. Balázs Attila az első körben búcsúzott az egyéni versenytől, míg Fucsovics Márton a harmadik körig jutott, előzőleg legyőzve a 17. kiemelt, egykori Grand Slam-győztes Stan Wawrinkát. (hu)
dbo:wikiPageExternalLink
dbo:wikiPageID
  • 1747250 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 10726 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 23667971 (xsd:integer)
prop-hu:borítás