• Ez a szócikk a Liverpool FC 2018–2019-es szezonjáról szól, amely a csapat 127. idénye volt fennállása óta, sorozatban 56. az angol első osztályban. Az előszezon 2018. július 22-én indult a német Borussia Dortmund ellen (1–3) az USA-beli felkészülési turné során. A bajnokság augusztus 11-én vette kezdetét, az utolsó forduló pedig 2019. május 12-én volt. A 38 forduló alatt a Liverpool 94 pontot szerzett (30 győzelem, 7 döntetlen és 1 vereség), a gólkülönbségük +67 (89–22), ezzel második helyezést értek el a Manchester City FC mögött 1 ponttal lemaradva. Az FA-kupában 2019. január 7-én játszották első és egyben utolsó mérkőzésüket, a Wolverhampton Wanderers FC otthonában 2–1-es vereséget szenvedtek. A Ligakupában a harmadik körben kapcsolódtak be a sorozatba, 2018. szeptember 26-án a londoni Chelsea FC ellen kikaptak hazai pályán 1–2-re, így kiestek. A csapat az előző, 2017–18-as szezonban a 4. helyen végzett a bajnokságban, így a 2018–2019-es UEFA-bajnokok ligája csoportkörében kapcsolódtak be a tornába. A C jelű négyesben a francia bajnok Paris Saint-Germain FC (PSG), az olasz SSC Napoli és a szerb bajnok FK Crvena zvezda voltak az ellenfelek. A mérkőzések szeptember 18. és december 11. között kerültek megrendezésre. Az első forduló eredményei: Liverpool 3–2 PSG, Napoli 1–0 Liverpool, Liverpool 4–0 Crvena zvezda. Visszavágók: Crvena zvezda 2–0 Liverpool, PSG 2–1 Liverpool, végül pedig 1–0 a Napoli ellen. Így a Liverpool 9 ponttal és több rúgott góllal (a Napolival szemben) a csoport második helyén jutott tovább a legjobb 16 közé, ahol a német FC Bayern Münchennel játszottak. A februári első mérkőzés 0–0-val zárult Liverpoolban, a márciusi visszavágón pedig 1–3-ra nyert az angol csapat. A negyeddöntőben a portugál FC Porto volt az ellenfél, az első, hazai mérkőzésen 2–0-s, a visszavágón 1–4-es liverpooli győzelem született. Az elődöntőben a spanyol bajnok FC Barcelona csapatával mérkőztek meg: május 1-jén idegenben 3–0-s vereséget szenvedtek, a május 7-ei liverpooli visszavágón pedig 4–0-ra nyertek, ezzel döntőbe jutottak. A madridi döntőben az angol bajnoki második Liverpool a negyedik helyezett Tottenham Hotspur FC ellen játszott június 1-jén. 2–0-s győzelmükkel hatodik alkalommal nyerték el a Bajnokok Ligája-trófeát. (hu)
  • 1557605 (xsd:integer)
  • 42504 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23536096 (xsd:integer)
prop-hu:bajnokságCímke
prop-hu:bajnokságEredmény
  • 2 (xsd:integer)