• A magyar labdarúgó-válogatott 1924. április 6-án délután 17 órakor Olaszország ellen játszotta története 95. mérkőzését. A mérkőzésnek nem volt tétje, barátságos meccs volt. Helyszín az MTK Hungária körúti stadionja volt, a nézőszám 38000 fő körül volt.Mérkőzésvezető az osztrák Max Seemann. Magyarország * Zsák Károly * Fogl Károly * Fogl József * Tóth Gyula * Pruha Antal * Blum Zoltán * Braun József * Molnár György * Opata Zoltán * Eisenhoffer József * Jeny Rudolfszövetségi kapitány * Kiss GyulaOlaszország * Gianpiero Combi * Virginio Rosetta * * * * * * * * * szövetségi kapitány * Vittorio Pozzo A félidei 2-0 után a magyar válogatott óriási győzelmet aratott, a végeredmény 7-1 lett, az olaszok szépítő gólja a 7. magyar gól után esett büntetőből. Gólszerzők * Braun 17' 42' (11-esből)Eisenhoffer 49'Molnár 59' 60' 69'Opata 70' * 76' (11-esből) (hu)
  • 554203 (xsd:integer)
  • 1951 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 22482093 (xsd:integer)
  • A magyar labdarúgó-válogatott 1924. április 6-i mérkőzése (hu)
is prop-hu:report of