• A magyar labdarúgó-válogatottnak 1966-ban tizenegy találkozója volt, a világbajnoki négy mérkőzés mellett már megkezdődtek az Európa-bajnokság selejtezői is. Lengyelország és Jugoszlávia ellen idegenben, Svájcot pedig Budapesten fogadva készült a válogatott a nyári nagy tornára. Angliában Portugália ellen kezdett a csapat, a Carvalhot, Baptistot és Eusébiót felvonultató Portugália győzött 3–1-re. A második csoportmeccsen Brazília ellen a magyar csapat parádézott, Bene Ferenc öt védőt kicselezve szerzett vezetést, majd gólpasszt adott Farkasnak, és a második félidőben Mészöly még lőtt egy gólt büntetőből. A brazil csapatból hiányzott Pelé, de olyan nevek mint Gilmar, D. Santos, Bellini, Gerson, Garrincha, Tostao és Jairzinho, ma is emlékezetes. A harmadik ellenfelünket, Bulgáriát 3–1-re legyőzve jutott a csapat a negyeddöntőbe. Itt a szovjet válogatott állta útját a magyar válogatottnak, így a 6. helyen fejeztük be a világbajnokságot. A világbajnokság után Baróti Lajos kapitány lemondott. 1957 decembere óta 80 mérkőzésen, (43 győzelem, 18 döntetlen, 19 vereség) irányította a válogatottat. Szövetségi kapitány: * Baróti Lajos 421–427. * Illovszky Rudolf 428–431. (hu)
  • 467590 (xsd:integer)
  • 8788 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 21939247 (xsd:integer)
prop-hu:author