• Az AFC Ajax az eddigi egyik legsikeresebb európai klubcsapat a labdarúgás történetében. Minden egyes kupasorozatot megnyert története során legalább egyszer. Eddig összesen 12 tornagyőzelmük van. Ennél csak kevés klub tud többet felmutatni jelenleg. Az elsőszámú európai kupasorozatot - BEK / BL - eddig összesen 4 alkalommal nyerték meg. Ennél jelenleg csak a Real Madrid (12x), az AC Milan (7x), a Bayern München (6x), az FC Liverpool (6x) és az FC Barcelona (5x) nyerte meg több alkalommal. A KEK-et és az UEFA-kupát 1x-1x, az UEFA-szuperkupát 3x és a Világkupát 2x nyerték meg. A legnagyobb versenysorozatokon kívül még szerepeltek párszor az Intertotó-kupában is amit 1x nyertek meg. Ezeken kívül 5 alkalommal játszott még döntőt a csapat amiket elvesztett. Az első nemzetközi kupamérkőzését az 1957/58-as szezonban játszotta le az Ajax. Az előző szezonban hozták be Hollandiában a profi labdarúgást, az Ajax bajnok lett így a következő szezonban bemutatkozhatott a BEK-ben. Története első kupamérkőzését a német Wismut Karl Marx Stadt csapata ellen játszotta. Története során eddig még soha nem lépett pályára a legnagyobb nemzetközi tornákon holland csapat ellen. Csupán egyszer, az 1962-es Intertotó-kupa döntőjében - amit végül megnyertek - találkoztak a Feyenoord csapatával. Az alábbi táblázatokban az eddigi ellenfeleket és a szezononként elért eredményeket lehet megtalálni. (hu)
  • 964247 (xsd:integer)
  • 233411 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23872771 (xsd:integer)
  • Az AFC Ajax nemzetközi kupamérkőzéseinek listája (hu)
is dbo:wikiPageRedirects of