• Christine Marie „Chris” Evert (Fort Lauderdale, Florida, 1954. december 21. –) egykori világelső, tizennyolcszoros Grand Slam-tornagyőztes és nyolcszoros Fed-kupa-győztes visszavonult amerikai profi teniszezőnő. Egyike a legsikeresebbeknek a tenisz történetében, valamint valószínűleg a legjobb salakpályás játékos. Egyesben összesen 18 Grand Slam-tornát nyert, ezzel osztja a második helyet Martina Navratilovával, az open erában (csak Steffi Graf előzi meg őket) és a harmadik helyet a tenisz teljes történetében. Rekordnak számító hétszer győzött a Roland Garroson. Összesen 34 Grand Slam versenyen jutott döntőbe, ez szintén rekordnak számít a teljes tenisztörténetben. Egyike annak a kevés teniszezőnek az open erában, akinek sikerült megnyernie mind a négy Grand Slam tornát egyesben. Párosban is háromszoros Grand Slam-győztes: kétszer nyerte meg, 1974-ben és 1975-ben a Roland Garrost és 1976-ban Wimbledont. Pályafutása során egyéniben 157, párosban 32 tornagyőzelmet aratott. 1974-től 1979-ig 125 meccset nyert salakpályán sorozatban, ez a leghosszabb vereség nélküli sorozat bármely borításon a tenisz teljes mezőnyében. Nyert-veszített mérkőzéseinek mérlege 1309–146: meccseinek 90%-át megnyerte pályafutása során, ez a legjobb a profi tenisz történelmében. A népszerű teniszíró, a Legnagyobb tenisztalálkozók a huszadik században című könyvében Evertet nevezte meg a huszadik század harmadik legjobb teniszezőnőjének Steffi Graf és Martina Navratilova után. Párosban Evert három Grand Slam-tornát nyert. Egyesben Navratilova ellen összesen 80 meccset játszott (az arány 43–37 Navratilova javára) kialakítva így a legnagyobb rivalizálást a tenisz történetében és az egyik legnagyobbat a teljes sport történetében. 1995-ben a teniszhírességek csarnokának (International Tennis Hall of Fame) tagjai közé választották. 2018-ban az Amerikai Tenisz Szövetség (USTA) Alapítványa igazgatótanácsának elnökévé választották. (hu)