Property Value
dbo:abstract
  • Az Európai Kézilabda-szövetség (European Handball Federation; EHF) a kézilabda európai ügyeiért felelős szerv, amelynek 48 európai nemzet tagja. Egyike a Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) öt kontinens-szervezetének. 1991. november 17-én alapították Berlinben, székhelye Bécs. Jelenleg norvég elnöke van, Tor Lian személyében. Ez a szervezet klubcsapatok számára is szervez versenyeket, mind a nőknél, mind a férfiaknál: * EHF-bajnokok ligája * EHF-kupagyőztesek Európa-kupája * EHF-Európa-liga * EHF Challenge Cup * EHF Klubcsapatok Európa-bajnoksága A Klubcsapatok Európa-bajnoksága korábban Szuper Kupa néven is ismert volt.Az első kiírásokban a BEK és KEK győztese mérkőzött meg, amit mára már négyes tornává bővítettek, több esetben kihagyva a kisebb értékű kupák győzteseit. (hu)
dbo:wikiPageExternalLink
dbo:wikiPageID
  • 310054 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 15927 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 23402786 (xsd:integer)
prop-hu:wikiPageUsesTemplate