• Az európai kupasorozat-győztes labdarúgócsapatok azok, amelyek az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) által szervezett férfi klubcsapatok részére kiírt tornák valamelyikét megnyerték. Ezek a tornák: az UEFA-bajnokok ligája (régebben Bajnokcsapatok Európa-kupája), az Európa-liga (és jogelődjei), és az UEFA-szuperkupa. Szintén az UEFA szervezte a megszűnt Kupagyőztesek Európa-kupáját és az Intertotó-kupát. A Dél-amerikai labdarúgó-szövetséggel közösen szervezték a Világkupát, melyet 2005 óta a FIFA-klubvilágbajnokság helyettesít. Az európai klubcsapatok minden évben 4 nemzetközi tornán vehetnek részt. Az elsőszámú torna a Bajnokok Ligája, a második számú torna - amióta a KEK megszűnt - pedig az Európa-liga. Ezen két torna győztese küzd egymás ellen a szuperkupáért, a BL-nyertes csapat pedig még Európát is képviseli a FIFA-klubvilágbajnokságon amely a Világkupa utóda. 1999-ig a második számú torna a Kupagyőztesek Európa-kupája volt, ahol minden évben a nemzeti labdarúgókupák győztesei képviselhették hazájukat. Jelenleg a legsikeresebb klubok dobogóján a Real Madrid, az FC Barcelona és az AC Milan klubok szerepelnek. Eddig összesen öt csapatnak sikerült megnyernie az összes kupát amit klubcsapat megnyerhet. Ezen klubok a Chelsea, a Bayern München, az AFC Ajax, a Juventus Torino és a Manchester United. Sok olyan sikeres csapat is van akik már nem fognak ezen öt csapathoz csatlakozni mivel nem sikerült megnyerniük soha a már megszüntetett KEK-et. (hu)
  • 795050 (xsd:integer)
  • 45225 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23900084 (xsd:integer)
prop-hu:képaláírás