• A Glasgow Kupa egy egyenes kieséses rendszerű labdarúgó torna volt a glasgowi csapatok között. Évenként rendezték meg 1887-től 1988-ig, bár az utolsó tornát nem bonyolították le. Jelenleg a Celtic, a Rangers, a , a Partick Thistle és a utánpótláscsapatai vesznek részt rajta. A tornán az Old Firm résztvevői domináltak, a Celtic és a Rangers, az utóbbi rendelkezik a legtöbb győzelemmel, 44-gyel. A Celtic 29 alkalommal nyert. A többi rendszeresen részt vevő csapat a Clyde, a Partick Thistle, a Queens Park, és a voltak. Az európai labdarúgó tornák megjelenésével, mint például a Bajnokcsapatok Európa-kupája (BEK) és az UEFA-kupa a Glasgow Kupa kevésbé fontossá vált, így az utóbbi években a tornát számos alkalommal nem rendezték meg. (hu)
  • 165852 (xsd:integer)
  • 7014 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 20191613 (xsd:integer)