• Kazahsztán a nagy-britanniai Londonban megrendezett 2012. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 19 sportágban 118 sportoló képviselte, akik összesen 13 érmet szereztek. Többek között aranyérmet nyert a női hármasugró , valamint a korábbi Tour-bronzérmes és egyszeres Vuelta-győztes Alekszandr Vinokurov, de az éremgyűjtésből javarészt a súlyemelők vették ki a részüket. 7 aranyérmük a 12. helyre volt elég az éremtáblázaton, ezzel az ország történelme legsikeresebb olimpiai szereplését könyvelhette el. (hu)
  • 959577 (xsd:integer)
  • 49707 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 20359825 (xsd:integer)