• A 2014. évi téli olimpiai játékokon a női jégkorongtornát Szocsi két csarnokában rendezték meg február 8. és 23. között. A tornán 8 csapat vett részt. Az aranyérmet a kanadai csapat nyerte, története során negyedszer. A döntőben Kanada az Egyesült Államokkal mérkőzött. Az amerikaiak a második harmad közepén és a harmadik harmad elején is egy-egy gólt szereztek, így 42 perc után 2–0-ra vezettek. Három és fél perccel a vége előtt a kanadaiak szereztek egy gólt, az állás 2–1 lett. 1:35-tel a vége előtt a kanadaiak lehozták a kapusukat, hogy egy plusz támadóval próbáljanak egyenlíteni. 1:26-tal a vége előtt a kanadaiak üres kapuja felé tartó korong a kapuvasról jött ki. Ezt követően 0:55-tel a vége előtt Kanadának sikerült az újabb gólszerzés. A harmadik harmad végéig már nem változott az eredmény, következett a hosszabbítás. A hosszabbítás 9. percében a kanadaiak kettős emberelőnyben, a korong megjáratása után újabb gólt szereztek, így megnyerték a mérkőzést és megvédték címüket. 2020-ban az orosz válogatottat több játékos tiltott szer használata miatt, utólag megfosztották a 6. helyezésétől. (hu)
dbo:followingEvent
dbo:previousEvent
  • 1001409 (xsd:integer)
  • 9105 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 22738871 (xsd:integer)
prop-hu:csapatok
  • 8 (xsd:integer)