• Oliver Leonard Kirk kétszeres olimpiai bajnok amerikai harmatsúlyú és pehelysúlyú ökölvívó. Kirk az egyetlen bokszoló az olimpiák történetében, aki valaha két aranyérmet szerzett két különböző súlycsoportban ugyanazon olimpián. Miután az 1904-es St. Louisi olimpián aranyérmes lett pehelysúlyban, két hét alatt több mint négy kilogrammot fogyott, és utána megnyerte a harmatsúlyú kategóriát is. Mindehez azonban összesen csak két mérkőzésre volt szüksége. Harmatsúlyban ugyanis csak ketten indultak, míg pehelysúlyban hárman, Kirk azonban az első körben volt, így csak annak győztesével kellett megmérkőznie a döntőben. (hu)
  • 1521638 (xsd:integer)
  • 2077 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 22729360 (xsd:integer)